TÜRKİYE CANIM FEDA

ALARM SİSTEMLERİ

sssAlarm-Sistemleri

ALARM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Alarm sistemi ile evinizi ve iş yerinize izinsiz bir giriş olması durumunda;
Kapı veya pencerede bulunan  manyetik kontak,
İçeride bulunan hareket sensörü (pır dedektör),
Alarm paneline sinyal göndererek ve sistemi devreye sokar,
Alarm paneli sireni çaldırır.

Alarm merkezine giriş yapılan noktayı bildirir. Olumsuz bir durum var ise 7 gün/24 saat kesintisiz hizmet sunan alarm merkezi ,acil  durumlarında polis, itfaiye, ambulans gibi merciler anında harekete geçerek olay yerine acil müdahale sağlar.

ALARM MERKEZİ?

Operatörlerimiz sinyalin gerçekliğini ve sorunun içeriğini saptamak için sinyal geldiğinde derhal kullanıcıyı arar. Onay aldıktan sonra hiç vakit kaybetmeden kolluk kuvvetleri, itfaiye, polis ve sağlık birimleri ile irtibata geçerek adrese yönlendirir.

KULLANDIĞIMIZ ÜRÜNLER?

Firmamız dünyanın en iyi güvenlik ürünlerinde olan DSC yi kullanmaktadır.

ALARM SİSTEMİNİ BAŞKA HANGİ AMAÇLAR İLE KULLANABİLİRİM?

  • Yangın ihbar
  • Su Baskını
  • Gaz Kaçağı
  • Panik
  • Acil Sağlık

ÜCRETLENDİRME NASILDIR?

 Ürünü satın alırsınız, dilediğiniz kadar  kullanırsınız.  Kiralık sistemlere ömür boyu taksit ödemek zorunda kalmazsınız!!!

hırsız_alarm

alarm,DCS,kablosun alarm,alarm merkezi,alarm sireni,pır dedektör,alarm paneli,hareket sensörü,alarm sistemi nasıl çalışır,ev alarm sistemi,işyeri alarm sistemi,mağaza alarm sistemi,dükkan alarm sistemi,soygun alarm sistemi,alarm sistemleri hakkında bilgi,alarm sistemleri keşfi,hırsız alarmı fiyatları,dsc kablosuz alarm,kablosuz alarm sistemleri,iş yeri alarmı,hırsız alarm sistemleri

home-banner

Yangın Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır.

yangin-alarm-sistemleri-cal

Yangın güvenliğinde günümüzde en büyük paya sahip olan yangın alarm sistemlerinin çalışması hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Sitemizde daha önceki yazılarımızda ” yangın alarm sistemlerinin tanımlanması ” konusu ile yangın alarm sistemlerinin ne olduğu detaylı bir şekilde anlatılmıştı. Konu hakkında bilgi sahibi değilseniz öncelikle bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Bundan sonra yangın alarm sistemlerinin nasıl çalıştığını daha detaylı öğrenmenizin mümkün olacağı kanaatindeyim.

Bilindiği gibi yangın alarm sistemleri sistemin beyni konumunda olan yangın algılama panelleri ve sahada yangın algılamayı sağlayan yangın dedektörlerinden oluşmaktadır.  İkisi birlikte entegre olarak çalışarak yangının algılanması görevini üstlenmektedir. Gerçekte yangını algılayan sahada bulunan yangın detektörleridir. Bu detektörlerden gelen bilgiler yangın alarm sistemi paneli tarafından yorumlanarak yangının varlığı yada yokluğu durumuna karar verilmektedir. Burada yangın alarm sistemi paneli sistemin beyni konumundadır. Ama sahadan yani yangın dedektörlerinden bilgi gelmez ise yangın alarm panelinin yapabileceği bir şey bulunmamaktadır.

yangin-algilama

Peki sahada bu algılamayı yapan ve panele bilgi gönderen yangın alarm dedektörleri nelerdir. Bunlardan birincisi yangının dumanını algılayan bir dedektör olan optik duman dedektörü veya iyonizasyon duman detektörüdür. Günümüzde yangın algılamasında en fazla bu dedektörler kullanılmaktadır. Bundan başka yangın dedektörlerinde ikinci sırayı sabit sıcaklık dedektörleri veya sıcaklık artış dedektörleri almaktadır. Bu dedektörler tozlu ve dumanlı alanlarda duman dedektörleri kullanılamadığı için onların yerine kullanılan bir dedektör çeşididir. Bunlardan sonra ise alevi algılayan alev dedektörleri, önemli alanların korunmasında kullanılan hava emişli duman dedektörleri, yüksek tavanlarda duman algılamak için kullanılan beem dedektörler gibi daha sayılabilecek birçok yangın dedektörü bulunmaktadır. Bütün bu dedektörlerin görevi yangın paneline yangının haberinin verilmesidir.

Kısaca yukarıda ablatılanları özetleyecek olursak; sahada yangın alarm sistemi dedektörlerinden gelen yangın bilgileri yangın alarm sistemi paneli tarafından yorumlanarak yangın olduğuna karar verilir. Bunun akabinde yangın paneli panele bağlı adresli veya konvansiyonel sirenleri ve flaşörleri çalıştırarak yangın bilgisini ilgililere sesli ve ışıklı olarak vermektedir. Bunun akabinde yine yangın alarm sistemi paneli daha önceden panele yüklenmiş yangın senaryolarını devreye sokarak binanın kolay tahliye edilmesi ve yangın rahatlıkla kontrol altına alınabilmesi için gereli senaryoları işletecektir.

Powered by themekiller.com